2000 LITRŮ - ROTO T - VERTIKÁLNÍ NÁDRŽ NA ODPADNÍ, DEŠŤOVOU VODU

Novinka
Značka: Aquatec
ZDARMAZDARMA 14 800 Kč –5 %
roto T1
14 800 Kč –5 % 13 990 Kč 16 927,90 Kč včetně DPH
Centrální sklad (> 5 ks)

Podzemní ROTO nádrž o objemu 2000 litrů. Ukládá se na betonovou desku. Samonosná varianta určena pouze pro obsyp zeminou/štěrkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádrž je vyrobena z prvotřídního PE (polyethylenu) v bílé naturální barvě.

Nádrže typu T se při vyloučení výskytu spodní vody osazují na betonovou základovou desku. Obsyp i podsyp nádrže se realizuje štěrkem frakce 4/8 mm rovnoměrně ve vrstvách po 300 mm.

uložení ROTO

Nádrže mají revizní otvor průměru 600 mm pro možnost kontroly a vyčerpání.
Podzemní plastové nádrže mají integrovaný nástavec. Tento nástavec postačuje pro hloubku přítokového potrubí 500 mm pod úrovní terénu. Při větší hloubce přítoku je možné doobjednat další nástavce výšky 200, 300 nebo 540 mm. Pro větší bezpečnost mohou být nádrže vybaveny nerezovým roštem, který zabrání pádu větších předmětů nebo osob do nádrže.

Nádrže typu T mají uzamykatelný zelený kryt, který je vybaven nerezovými zámky. Kryt je UV stabilizovaný a je pochozí.

Vlastnosti ROTO nádrží:
- vyrobeno moderní technologií rotomoulding (odléváním) bez spojů z prvojakostního PE
- jednoduchá montáž a usazení
- příznivá cena / vysoká kvalita
- uzamykatelné pochozí víko
- vysoká chemická odolnost
- monolitické nádrže bez svárů, 100% vodotěsnost
- záruka 10 let na vodotěsnost skeletu
- dlouhá životnost

Osazení podzemní plastové T nádrže

Základní informace: 
Obsypový materiál: štěrk frakce 4/8 mm.
Max. hloubka spodní hrany nátoku při osazení bez betonové roznášecí desky je 80 cm pod terénem.
V případě spodní vody třeba postupovat podle projektové dokumentace.

Výkop stavební jámy:
Hloubka výkopu stavební jámy (Hv) závisí na hloubce přítokového potrubí (Hp) a rozměru od spodní hrany přítokového potrubí po dno stavební jámy. V standardním provedení je k nádrži vestavěný nástavec výšky 540 mm, kterým je zabezpečená hloubka přítoku 500 mm. Jestliže je v nádrži použitá kompletní filtrace, hloubka přítoku je 450 mm. V případě potřeby hlubšího osazení potrubí je možné k nádrži domontovat další nástavec výšky 200, 300 nebo 540 mm, čímž dojde ke změně hloubky výkopu. Průměr výkopu nesmí být větší než maximální možný průměr výkopu (Dv) uvedený v tabulce. Stavební jámu je potřebné vykopat tak, aby přítokové potrubí směřovalo do jejího středu.tabulka T - uložení

uložení ROTO

Postup uložení:

1. Uložení nádrže při hloubce přítokového potrubí méně jak 80 cm
Nádrž se osadí na podloží z určeného materiálu a v doporučené vrstvě ve smyslu tabulky rozměrů výkopu. Podloží musí pod celým profilem nádrže rovnoměrně přesahovat o 20 cm. Před obsypem je potřebné nádrž uloženou na podloží kompletně napustit vodou. Na obsypání je potřeba použít štěrk frakce 4/8 mm. Obsypání je nutné vykonat ručně hutněným zásypem (ne strojově) vrstveným po 30 cm. Terén je možné upravit zeminou ve vrstvě 20 cm tak, aby přesah nástavce byl nad úroveň terénu cca 1- 5 cm.

2. Uložení nádrže při hloubce přítokového potrubí víc jak 80cm
Po uložení nádrže na podloží z určeného materiálu a v doporučené vrstvě ve smyslu tabulky rozměru, napuštění vodou a vyhotovení ručně hutněného zásypu štěrkem frakce 4/8 (postup shodný s bodem 1.) v úrovni vrchní hrany nádrže (pod přítokovým potrubím) zhotovit roznášecí železobetonovou desku tloušťky 15 cm. V úrovni roznášecí desky je potřebné výkop rozšířit na každé straně o 50 cm tak, aby bylo možné desku uložit na takto vzniknutou plošinu původní zeminy. Zbývající výkop je možné zasypat původní zeminou. Uvedený postup platí pro všechny nádrže.

3. Úprava výšky nástavce
V případě, že je přítokové potrubí hlubší než 500/450* mm pod úrovní terénu, je potřebné nádrž prodloužit. Na tento účel slouží nástavec výšky 200, 300 nebo 540 mm. Hloubku výkopu (Hv) je potřebné zvětšit o výšku použitého nástavce resp. součet výšky kombinace nástavců. Nástavce se vzájemně spojí šrouby.

Upozornění! Jestliže jsou v lokalitě, kde se podzemní plastová nádrž ukládá, podmínky osazení ztížené, např. malou vzdáleností od parkoviště, od komunikace pro průjezd, je při uložení nádrže potřebné postupovat ve smyslu bodu 2. (nebo 3.) návodu. Jestliže se v místě osazení nachází zvýšená hladina spodní vody nebo základy jiného objektu, je potřebné při osazení nádrže postupovat ve smyslu projektové dokumentace.

Doplňkové parametry

Kategorie: T - VERTIKÁLNÍ NÁDRŽE
Záruka: 5 let
Hmotnost: 127 kg
Objem: 2000 - 4000 litrů, 1000 - 2000 litrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: