Nejčastější dotazy

1) V jaké výšce bývá standardně umístěn přítok ?

Přítok bývá umístěn v nádrži co nejvýše. Horní hrana přítoku bývá cca 3 cm pod víkem. Pokud zákazníkovi tato varianta nevyhovuje, bez problemů se přizpůsobíme. Znamená to tedy, že standardně je horní strana přítoku od velikosti nádrže 1m3 do 8m3 ve výšce 147cm ode dna nádrže a od 9m3 do 15m3 je horní hrana přítoku 197cm ode dna nádrže.

2) V jaké výšce bývá standardně umístěn odtok?

Odtok je umístěn níže, nežli přítok. Spodní hrana přítoku a spodní hrana odtoku jsou vzdáleny 5 cm. Pokud si zákazník přeje individuální úpravu, provedeme ji dle jeho přání.

3) Je opravdu doprava po celé ČR zdarma?

Ano, nádrže rozvážíme po celé ČR zdarma.

4) Musí se samonosná nádrž pokládat na betonovou desku ?

Samonosná nádrž se musí položit na rovný zpevněný podklad bez kamenů a ostrých hran. Pokud se nejedná o velkou nádrž a podmínky uložení to dovolují, je možno jímku nebo nádrž položit na rovný zhutněný podklad – strojně udusanou zeminu, bez nerovností a kamení.

5) Může  se samonosná nádrž zasypávat pískem nebo zeminou?

Nádrž je vhodné obsypávat zeminou, která neobsahuje ostré kameny a předměty a není jílovitá.

6) Pokud mám jílovité podloží, jaká nádrž je pro mě vhodná ?

Pokud máte jílovité podloží, je nutné zajistit kolem nádrže drenáž, která odvede spodní tlakovou vodu a obsypat nádrž zeminou, která propouští vodu. Je také třeba vybrat typ nádrže, která je vhodná k uložení do těchto míst.

7) Pokud se mi na pozemku vyskytuje spodní voda, je i ekonomicky přijatelnější varianta než-li jímka dvouplášťová, která je do těchto míst vhodná ?

Pokud nemáte silnou spodní vodu, můžete použít jímku k obetonování s úpravou proti spodní vodě. Na dně nádrže se navíc udělají žebra, které se kotví do čerstvé betonové základové desky.

8) Vyrábíte I nádrže přímo na míru nebo je nutné dodržet Vaše rozměry ?

Rozměry námi typizovaných nádrží nemusíte dodržet. Vyrobíme Vám nádrž přesně na míru, dle Vašich požadavků.

9) Pokud potřebuji více přítokových či odtokových potrubí, je možno si je u Vás doobjednat, za jakou cenu?

Veškeré další přítoky, odtoky a prostupy do nádrže nebo septiku jsou ZDARMA. Příplatky jsou pouze za tlakové potrubí a nebo průměry na 200mm.

10) Nabízíte i jiné průměry potrubí než je standardní 110,125, 150 průměr?  Například průchodky na vodovodní hadici aj.

Nabízíme veškeré možné průměry a průchodky, které jsou dostupné na trhu a lze je pevně svařit, či tlakově spojit s našemi nádržemi.

11) Pokud si vyberu jímku k obetonování, je potřeba ji obetonovat celou ?

ANO, jímka k obetonování je třeba obetonovat kompletně, včetně víka nádrže a provázat železnými roxory nebo ocelovými lany.

12) Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta našich jímek a dalších produktů je v závislosti na plánovaní plných rozvozů po celé České a Slovenské republice 2dny až týden.

13) Jak je možno provést objednávku ?

Pokude chcete objednat naše zboží, máte několik jednoduchých způsobů:

1.     přes eshop
2.     telefonicky na čísle +420 724 716 764
3.     e-mailem – je nutno vyplnit adresu a kontakt, úvést velikost a typ nádrže, případně nákres, pokud se jedná o atypickou nádrž

PO ODESLÁNÍ OBJEDNÁVKY Z ESHOPU VÁS STANDARTNĚ KONTAKTUJEME AŽ JE NAPLÁNOVÁN TERMÍN DODÁNÍ.

PŘÍSLUŠENSTVÍ K NÁDRŽÍM (prodloužení revizního vstupu, poklop, chemie pro jímky a septiky) naleznete zde http://www.plastobchod.cz/prislusenstvinadrze/

Kontaktujte nás  Přejít do katalogu