Filtrační koš Clean MAXI pro filtraci dešťové vody

2 470 Kč 2 550 Kč 2 630 Kč 4 120 Kč od 2 470 Kč 2 988,70 Kč včetně DPH 3 085,50 Kč včetně DPH 3 182,30 Kč včetně DPH 4 985,20 Kč včetně DPH od 2 988,70 Kč včetně DPH
Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů) Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů) Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů) Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů) Zvolte variantu
Průměr přítokového potrubí koše CLEAN MAXI
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Filtrační koš určený pro umístění do nádrže na dešťovou vodu s přítokovým potrubím průměru DN110, DN125, DN160 nebo DN200. MAXI provedení pro střechy do 500 m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nečistoty jsou zachytávány ve vyjímatelném koši. Filtrací dešťové vody ještě před akumulací v nádrží dosáhnete její vyšší kvality a delší trvanlivosti. Srážky stékající přímo do nádrže ji totiž postupně zanášejí biologickými nečistotami (jehličí, listí, mech...). Ty v nádrží zahnívají, zkracují trvanlivost vody a způsobují její nepříjemný zápach a zabarvení. Filtrací srážkové vody eliminujete možnost ucpání čerpadla. 

Instalace a čištění filtračního koše Clean DN110 - DN200

Poslední kus potrubí před nádrží nastrčte dovnitř tak, aby vedlo až pod průřez revizního otvoru nádrže (komínku). Hrdlo filtrační koše už jenom jednoduše napojte na konec trubky. Hrdlo obsahuje těsnění, které zajistí jeho pevné spojení s potrubím, můžete je však k sobě zafixovat například samořezným šroubem. Pokud máte revizní otvor nádrže umístěn tak, že potrubí uvnitř musí být delší než 0,5m, doporučujeme připevnit je k nádrži tak, aby při částečném naplnění koše vodou nedocházelo k jeho průhybu.

Při čištění ponechejte hrdlo s potrubím filtračního koše nasazené na přítokové trubce, povolte křídlovou matku a filtrační koš vyvlékněte z potrubí. Filtrační koš vysypejte a propláchněte čistou vodou. Poté opět navlékněte těsnící gumou na hrdlo s potrubím a spojte s výztuhou koše křídlovou matkou. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Díky filtru dešťové vody v nádrži do ní nebudou ze střech splavovány nečistoty jako kamínky, listí, jehličí apod. Ochráníte tím čerpadlo proti poškození nasátím hrubší mechanické nečistoty. Voda v nádrži bude mít delší trvanlivost, protože v ní nebudou hnít zbytky listí, jehličí a mechů. Zbavíte se tím i zabarvení nebo zápachu vody.

VÝHODY FILTRU:
- vysoká účinnost filtru a kvalitní přečištění vody
- snadná údržba a čištění
- možnost dodatečné instalace do jakékoliv nádrže se všemi standardními průměry přítokového potrubí DN110, DN125, DN160 i DN200

Doplňkové parametry

Kategorie: PŘÍSLUŠENSTVÍ K NÁDRŽÍM
Záruka: 10 let
Průměr koše:: 40 cm
Výška koše:: 25 cm